Araştırma / Döviz ve Altın

Döviz ve Emtia Piyasaları

19 Aralık 2018, 08.00

ALTIN PİYASASI GÖRÜNÜMÜ

  • Bu senenin son Fed toplantısı bugün gerçekleştiriliyor, Trump'ın anti-faiz çıkışlarının önemi oldukça az, zira piyasa faiz artışını halihazırda fiyatlamış durumda. Bu toplantı 2019 fiyatlamaları, faiz-enflasyon patikaları açısından oldukça belirleyici olacak, bu sebeple Altın için netlik bu toplantıdan sonra oluşabilir. Faiz toplantıları Altın alıcılarını genel olarak ürkütür, bu sebeple bugün ve/veya bu hafta, Altın biraz baskılı veya dalgalı kalabilir. Genel olarak, alış tarafında kalmayı tercih ediyoruz, düzeltmelerde 1230 dolara kadar ekleme yapılabilir.
  • Altın fonları aylar sonra ilk kez artıda, alış pozisyonları satışları geçmiş durumda. Piyasa 2019’da bir miktar Altın alıcı kalmayı tercih edebilir. Çoğu fiyatlama sonrası bu görüntü oluştuğundan, Fed toplantısı bu alışları daha da artırabilir veya geciktirebilir diye değerlendiriyoruz.
  • Altın piyasası 1240-1250 bölgesinde konsolide oluyor, bu haliyle yakın dönem ortalamalar aşılmış, ancak uzun dönemli ortalamalar ise başını kaldırmak için henüz yeterli vakti kazanmış değil. Dolayısıyla, piyasanın büyük ölçüde yavaş ve kademeli oluşmasını bekliyoruz. 1234/40 bölgesi birkaç ayın ana direnciydi, artık bu bölge destek. Bu alandaki hassasiyeti takip edeceğiz, 1230 altındaki bir fiyatta yeni alışlardan vazgeçilmeli.

Raporun tamamı için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

KISACA

İlgili Ürünler

GRAM, XAU/USD ----
-
-
-

Haber Etiketleri