Teknoloji HABERLERİ

BBVA, Avrupa'da genç girişimcilere destek veriyor

08 Haziran 2017, 09.00, BBVA

Bazı büyük şirketlerin genç girişimci şirketlerini "tehdit yerine bir fırsat" olarak gördüğünü gösteren bir araştırmaya göre BBVA genç girişimci şirketlerle en çok işbirliği yapan büyük Avrupa şirketleri arasında sekizinci sırada yer aldı.

İngiliz Kuruluşu Nesta'nın "Avrupa'nın 25 Kurumsal Genç Yenilikçi Şirket Yıldızları" adlı çalışması yenilikçi ekosistemi destekleyen birçok Avrupa şirketinin analizini yaptı. BBVA, Virgin, Orange ve Telecom Italia gibi şirketleri geçerek sekizinci sırada yer aldı.

Listenin başında Cisco yer alırken, Telefónica Rabobank ve Unilever'den sonra dördüncü sırada yer aldı. Bu sıralama genç girişimciler ile çalışan şirketleri takdir eden Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen bir Avrupa girişimi olan Genç Yenilikçi Şirket Avrupa Ortaklığı tarafından derlenmiştir.

Nesta araştırma başkanı Chris Haley "Yeni firmalar tehditten çok iki tarafın da birbirinden öğrenebileceği bir fırsat olarak görüldüğü için son beş sene içerisinde etkileşimlerin sayısı arttı" şeklinde konuştu.

Alberto Onetti, Genç Yenilikçi Şirket Avrupa Ortaklığı koordinatörü, çalışmanın iyi uygulamaları tespit ettiğini ve büyük şirketler ve girişimci projeler arasındaki etkileşimi artırmaya yaradığını söyledi.

Şubat ayında, BBVA girişimci şirketlere ayırdığı yatırım miktarını 250 milyon dolara çıkardı. Bu yatırımlar, finansal desteğin başlangıç veya ileri safhalarda teknoloji ve finans alanında faaliyet gösteren girişimci firmalara ayrılıyor.

Son girişimlerden birisine örnek Finlandiyalı girişimci firma Holvi'nin alınmasıdır.

 

Kaynaklar: Efe, Forbes

Makalenin İngilizce orijinali için tıklayınız.

İlgili Semboller

----
-
-
-

Haber Etiketleri

SANG

SANDEKS GEN LTD - CHINA

79.9340
79.9246
79.9346
HEMEN AL

Hisse Senedi Nedir?

Anonim ortaklilar tarafindan çıkarılan ve anonim ortakligin sermayesine belirli bir katilma payini temsil eden kıymetli evraklardır.

  • Getirisi yüksek olabilir.
  • Hem kısa hem uzun vadeli yatırıma uygundur.
  • Riskli bir yatırım aracıdır.
  • Lorem ipsum doler sit amet.

PAYLAŞIM ARAÇLARI