Internet HABERLERİ

Dijital Tüketici

15 Kasım 2016, 09.00, BBVA

Dijital tüketici geleneksel müşteriden farklı olduğunun farkında değil. Altimeter Group'un kıdemli uzmanlarından Brian Solis söz konusu bu tespitin ışığında bir şirketin yaptığı işin merkezine müşteriyi yerleştirmek için nasıl bir strateji değişikliğine gitmesi gerektiğini analiz ediyor.

Bu, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için, müşterinin davranışının, alışkanlıklarının takip edilmesi anlamına geliyor. Altimeter Group'un kıdemli uzmanlarından Brian Solis "İşte şirketler de tam olarak bunu unutuyor" tespitinde bulunuyor.

"Milenyum kuşağı" olarak da anılan dijital müşteriler yaş, eğitim ya da mali güçlükler gibi demografik kıstaslara göre sınıflandırılmıyor; bunun yerine ilgi alanları, beklentileri ve davranışları üzerinden kimlik kazanıyorlar. Ve bu da onları farklı kılıyor. Solis bir "dijital antropolog" olarak, bu türden bir dijital müşterinin söz konusu bu teknolojiyi kendisini ifade etmek ve varlığını ispatlamak için kullandığını vurguluyor. Solis, bu röportajda dijital kullanıcıların ve milenyum kuşağının dikkatini çekmek için uygulanması gereken stratejileri betimliyor.

 

İlgili Semboller

----
-
-
-

Haber Etiketleri

SANG

SANDEKS GEN LTD - CHINA

79.9340
79.9246
79.9346
HEMEN AL

Hisse Senedi Nedir?

Anonim ortaklilar tarafindan çıkarılan ve anonim ortakligin sermayesine belirli bir katilma payini temsil eden kıymetli evraklardır.

  • Getirisi yüksek olabilir.
  • Hem kısa hem uzun vadeli yatırıma uygundur.
  • Riskli bir yatırım aracıdır.
  • Lorem ipsum doler sit amet.

PAYLAŞIM ARAÇLARI