Inovasyon HABERLERİ

Finansal inovasyon ekosisteminde yeni bir oyuncu

01 Aralık 2016, 09.00, BBVA

Daha kolay veri bağlantısı olanakları ve daha düşük akıllı telefon maliyetlerinin yanında sektörler, işletmeler ve hizmetler, yeni teknolojiler, daha fazla bilgi işleme kapasitesi ve hız ile bir devrim yaşamıştır. Seyahat acenteleri, araba kiralama, müzik ve kitap satışı, perakende sektörü ve toplu taşıma değişim geçiren alanlara bir örnektir.

Bu bağlamda, mali sektör de dönüşüme uğradı ve bir paradigma değişmesi ile karşı karşıya. Finansal kurumları ayıran şey kurumların şube ve ATM gibi fiziksel alt yapı varlığına ağırlık vermek yerine dijital kanallar aracılığıyla müşterilerine banka işlemlerini yapma olanağı sunmalarıdır. Birkaç yıldır, BBVA iş stratejisini dönüştürmek ve müşterilerin yeni taleplerle geldiği ve dijital dünyadan yeni rakiplerin ortaya çıktığı bu yeni rekabetçi ortama uyum sağlamak adına yoğun bir şekilde çalışıyor.

Bankanın dijital dönüşümü hızlandırmak ve yeni iş modelleri geliştirmenin bir yolu BBVA Bancomer'in inovasyon ve girişimci ekosistemi ile doğrudan etkileşime girmesidir. Amaç dijital çözümler tasarlanması ve müşterilerin ihtiyaç duyduğu karlı ürün ve hizmetlerin üretilmesi ve onlar için alternatif dağıtım ve servis kanallarının oluşturulmasıdır.

Bu ekosistemin bir parçası olmak için, konferans, etkinlik ve hack günlerine katılmanın yanı sıra, yeni dijital deneyimlerin tasarımı, inşası ve uygulanması adına müşterilerin mevcut ve yeni deneyimlerine ışık tutacak inisiyatifler geliştiriliyor.

BBVA Grubunun inovatif ekosisteme (Girişimciler, genç girişimciler, öğrenciler, akademisyenler ve yatırımcılar) uygun insanların günlük hayatına entegre edilebilen ve finansal kararlar vermelerine yardım eden yüksek etkili dijital çözümler tasarlanabilmesi için daha açık olması konusunda teşvik ediliyor.

Yeni kurulmuş firmalar ile ortak projeler oluşturma ve onlarla iş ilişkileri kurma ekosisteme katılmanın en iyi yolu olmuştur. Bu girişimciler bazı temel süreçlerin daha verimli hale gelmesine ve BBVA Bancomer'in sahip olmadığı yeni kapasitelerin geliştirilmesine yardım ediyor. Aynı zamanda, genç girişimciler reaksiyon kapasitelerini ve kendi çözümlerini test etme ve kullanıcı tabanlarını yüksek miktarda artırma fırsatına sahip oluyor. Bancomer bu girişimcilerle ortaklık kurarsa, diğerlerinin de çözümlerinin test edilmesi konusunda kendilerine daha fazla güvenmelerini sağlayacak.

 

BBVA Bancomer İnovasyon Merkezi

Meksika'nın girişimci gruplarıyla etkileşime geçmenin diğer bir yolu BBVA Bancomer İnovasyon Merkez'inden geçmektedir. Girişimci ve geliştiricilerle ortak çalışma kültürünü destekleyen bir ortam. Bu merkez, banka çalışanları ve dış girişimci topluluklarının bir arada bulunduğu, etkileşime girdiği ve fikirlerini paylaştığı açık bir alandır. Bugüne kadar, 6.000'den fazla katılımcı ile merkezde 85 etkinlik gerçekleştirilmiştir. 80 genç yenilikçi şirketin kurucusu ile irtibata geçildi ve yaklaşık 15 girişim sermayesi yatırım fonu ile ilişki kuruldu. Bu yıl, girişimcilerin katıldığı 6-8 pilot uygulama gerçekleşecek.

İnovasyon ve girişimci ekosistemi ile iletişim kurarak müşteri ve finansal hizmet kullanıcılarına fayda sağlayan dijital çözümler tasarlanıyor. Fintech endüstrisi ile yapılan ortaklıklar aracılığıyla açık inovasyon inisiyatiflerinin değerlendirilip geliştirilmesi yeni kapasite oluşumlarına yol açarak müşteriler için daha iyi çözümlerin tasarlanmasını sağlayan teknolojilerin elde edilmesine yaradı. Bu yüzden BBVA Bancomer'in Meksika'nın finansal inovasyon sisteminde lider olduğu kabul gören bir gerçek.

Makalenin İngilizce orijinali için tıklayınız.

 

İlgili Semboller

----
-
-
-

Haber Etiketleri

SANG

SANDEKS GEN LTD - CHINA

79.9340
79.9246
79.9346
HEMEN AL

Hisse Senedi Nedir?

Anonim ortaklilar tarafindan çıkarılan ve anonim ortakligin sermayesine belirli bir katilma payini temsil eden kıymetli evraklardır.

  • Getirisi yüksek olabilir.
  • Hem kısa hem uzun vadeli yatırıma uygundur.
  • Riskli bir yatırım aracıdır.
  • Lorem ipsum doler sit amet.

PAYLAŞIM ARAÇLARI