Inovasyon HABERLERİ

Türkiye'nin ilk yatırım chatbot'u

09 Şubat 2017, 14.15, Digital Age

Bu makalenin orijinali 3 Şubat 2017 tarihinde Digital Age dergisinde yayınlanmıştır. 

Markaların ve kullanıcıların dijital sohbet asistanları olan chatbot’lara ilgisinin giderek arttığı son günlerde, kullanıcının hayatını kolaylaştıran başarılı bot örneklerinin hızlı bir şekilde hayatımıza girmeye başladığını söyleyebiliriz. Bunlardan biri de Garanti Bankası’nın yenilenen yatırım platformu Paragaranti için geliştirdiği API tabanlı yatırım chatbot‘u. Piyasalarla ilgili merak ettiklerinizi sorabileceğiniz chatbot’a, “Dolar ne kadar?”, En çok artan hisseler neler?”, ”Altın almak istiyorum” gibi sorular sorup, cevapları anlık olarak alabiliyorsunuz.

doviz-ne-oldu       en-cok-artan-hisseler

Yenilenen Paragaranti’nin tek yeni özelliği yatırım botu değil. Piyasalar hakkında tüm bilgileri tek adreste toplayan paragaranti.com, kullanıcı dostu ara yüzü güncel ve yön gösteren içerikleriyle de yatırımcıların işini kolaylaştıracak gibi.

Paragaranti.com’da öne çıkan yeni özellikleri şöyle;

 • Kullanıcıya Özel Site: Takip edilen yatırım araçlarını “İzlediklerim” listesine ekleyerek deneyimlerinizi kişiselleştirebilir, akıllı alarmlar kurabilirsiniz.
 • Bildirim ve Alarmlar: “Akıllı alarm” fonksiyonuyla istenilen yatırım araçları ve kategori özelinde, SMS ya da e-posta yoluyla anlık bildirim alabilirsiniz.
  Yorum ve Analizler: Garanti uzmanlarının günlük piyasa yorum ve analizlerine  kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca, Milliyet Gazetesi duayen yazarlarından Güngör Uras’ın basit anlatımıyla piyasayı yorumladığı videolara ulaşabilirsiniz.
 • Hemen Al-Sat: Yatırım işlemlerinizi gerçekleştirmek için “Hemen al-sat” butonlarına tıklayarak, Garanti Internet ve Garanti Cep’ten ilgili yatırım aracının alım-satım ekranlarına doğrudan ulaşabilirsiniz.
 • Finansal Araçlar: Ana sayfada da bulunan “widget”lar ile farklı yatırım araçlarının TL  bazında getirisini karşılaştırabilirsiniz.
 • Finansal Okuryazarlık: Sitede yer alan finans sözlüğü sayesinde finansal okuryazarlığınızı geliştirebilirsiniz.
 • Taktik ve Model Portföyler: Garanti’nin farklı risk grupları için hazırlamış olduğu yatırım önerilerine ve Garanti Yatırım’ın hisse öneri raporuna ulaşabilirsiniz.

İlgili Semboller

----
-
-
-

Haber Etiketleri

SANG

SANDEKS GEN LTD - CHINA

79.9340
79.9246
79.9346
HEMEN AL

Hisse Senedi Nedir?

Anonim ortaklilar tarafindan çıkarılan ve anonim ortakligin sermayesine belirli bir katilma payini temsil eden kıymetli evraklardır.

 • Getirisi yüksek olabilir.
 • Hem kısa hem uzun vadeli yatırıma uygundur.
 • Riskli bir yatırım aracıdır.
 • Lorem ipsum doler sit amet.

PAYLAŞIM ARAÇLARI